logo

В Житомирі відбувся, дводенний, регіональний інформаційно – підсумковий форум «Здолаємо туберкульоз разом».

Alternate Text

Під час якого директор БФ НТСБ  Наталія Нагорна зазначила в своїй доповіді актуальність впровадження сучасних з доведеною ефективністю пацієнт-орієнтованих методів лікування.

Так стартував перший день заходу, де основна увага була приділена питанням навчання та вивченню потреб, налагодженню комунікації і в’язків між учасниками.

В процесі навчання учасники прослухали цілий комплекс презентацій спеціалістів, зокрема: - Роль Міжнародної організації 100% Життя в Україні та БФ «НТСБ» в Житомирському регіоні у сфері протидії туберкульозу; - Співпраця БФ «НТСБ» з владою та медичними закладами області; - Інструменти проведення оцінки діючої моделі лікування туберкульозу; - Найкращі практики боротьби з туберкульозом; - Контроль і супровід безперервного лікування туберкульозу в регіоні.

Туберкульоз – це не лише медична, а й соціальна проблема, якій приділяють особливу увагу громадські організації, зокрема на теренах Житомирської області у питаннях доведення до лікування та супроводу пацієнтів важливу роль відіграє БФ «Нехай твоє серце б’ється». Співпраця з владою та медичними закладами у сфері протидії туберкульозу є запорукою досягнення ефективності впровадження діяльності з протидії туберкульозу. Саме тому одним з головних завдань форуму було посилити партнерство та взаємодію представників громадського сектору, медичних закладів області і представниками влади. Для цього на форум були запрошені керівників відповідних органів влади, медичних профільних закладів області соціальні працівники, фтизіатри з усього регіону, кожен з яких отримав почесну відзнаку та подарунки.

На другий день форуму опрацьовано алгоритм надання первинної медичної допомоги хворим на туберкульоз та тим, хто має відповідні симптоми, Розглянуто рекомендації ВООЗ у питаннях пацієнт-орієнтованого та амбулаторного методів лікування в контексті впровадження медреформи в Україні.

Загалом у форумі взяли участь представники 11 міст та 22 районів Житомирщини.

Благодійний фонд «Нехай твоє серце б’ється» - перші в регіоні, хто в рамках реалізації проектної діяльності Міжнародної організації «100% Життя» підійшли до вирішення проблеми розповсюдження епідемії туберкульозу на стільки професійно і комплексно.

До напрямку по боротьбі з туберкульозом залучено понад 216 соціальних працівників. Роздано більше 3000 мотиваційних продуктових і гігієнічних наборів. Здійснено майже 4000 патронажів з метою контролю прийому АМБТ та доставки ТБ препаратів.

На завершення заходу були презентовані позитивні відгуки та слова вдячності клієнтів проекту 100% Життя та відбувся дискусійний майданчик, де кожний міг задати хвилюючі питання та обмінятися досвідом з іншими районами області.